QARS

آیا می شود قانونا حق ولایت پدر نسبت به اجازه ازدواج و خروج از کشور دخترش را سلب کرد؟

آیا می شود قانونا حق ولایت پدر نسبت به اجازه ازدواج و خروج از …

آیا می شود قانونا حق ولایت پدر نسبت به اجازه ازدواج و خروج از کشور دخترش را سلب کرد؟ سلام. چطور میشه از تحت حضانت پدر خارج شد؟ یعنی اجازه …

حضانت دختر در جمهوری اسلامی ایران چه قوانین و چار چوبی دارد – …

حضانت دختر در جمهوری اسلامی ایران چه قوانین به همه این فوانین می پردازیم و برایتان بیان می کنیم تا با قوانینش بیشتر آشنا شوید.

اذن پدر در ازدواج و سن ازدواج و خروج دختر از کشور – معاونت …

همانطوریکه می دانیم قانونگذار حق ولایت را به عنوان حقی که قابل سلب هم نیست، … از جمله آثار ولایت پدر اجازه ازدواج دختر باکره و همچنین اذن خروج از کشور تا قبل از ازدواج است. … در این ارتباط قانون، نکاح دختر دوشیزه را منوط به اذن پدر یا جد پدری … ١٠٤١ را این‌گونه اصلاح کرد: عقد نکاح دختر، قبل از رسیدن به سن ١٣‌ سال …

راه و چاه در مسئله حضانت فرزند – وکیل دادگستری

بنابراین، نباید تصور کرد که حضانت فقط مربوط به بعد از طلاق است. … حضانت فرزندان بر مبنای قانون مشخص گردیده است و می تواند به حکم دادگاه یا با … سالگی قمری با پدر خواهد بود و فرزند دختر، تا 9 سالگی قمری با پدر خواهد بود. … مصلحت کودک بداند و با در نظر گرفتن حق ملاقات اشخاص ذی حق، این امر را اجازه دهد.

این دخترها برای ازدواج به اجازه پدر نیاز نخواهند داشت | ایران | …

اما زیر این سن نیز با مجوز و اذن پدر اجازه ازدواج داده می‌شود. … از دیگر خبرهای حوزه‌ی حقوق زنان می‌توان به طرحی در مورد تسهیل اشتغال زنان اشاره کرد. … از تدوین طرح مجلس برای قانونی شدن حق اشتغال زنان در صورت ممانعت همسر خبر داده است. … اما کارشناسان اعتقاد دارند که پذیرش عمومی نسبت به این پدیده پایین است و …

حضانت فرزند بعد از طلاق : 9 نکته درباره حضانت فرزند باید …

شرایط خروج فرزند از کشور.

همه چیز درباره حضانت فرزند | بنیاد وکلا

به موجب ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی، حضانت هم حق و هم تکلیف والدین است. … طفل در نزد وی به مصلحت او باشد، حضانت را با اجازه دادگاه به عهده می‌گیرد. آیا حضانت فرزند سن خاصی دارد؟ … چه دختر و چه پسر را تا ۷ سالگی با مادر دانسته و بعد از آن به پدر واگذار … می‌شود ولی «ولایت قهری»، که تنها مخصوص پدر و جد پدری است، به معنای …

چه دخترانی نیاز به اذن پدر ندارند؟ – تبیان

ماده 1043 قانون مدنی اینطور مقرر می دارد که « نکاح دختر باکره اگرچه به سن … اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه و نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید. … آیا به دختری که در اثر مواقعه(مثل ورزش)بکارتش از بین رفته باشد هم می توان باکره گفت؟ … ولایت چنین پدر ساقط می شود و دختر باید به دادگاه مراجعه کند و دادگاه …

حضانت فرزندان بعد از طلاق – دختر – پسر – مادر – پدر – سن

در این مقاله قصد داریم حضانت فرزند دختر و پسر بعد از طلاق را مورد بررسی قرار دهیم . … ملاقات با والدین نیز حق فرزندان است و نمی توان آنها را از این حق محروم نمود. … قبل از طلاق نیز در صورت اختلاف میان زوجین به ترتیب مذکور در قانون عمل می شود و یا … نزد مادرش که خارج از کشور زندگی میکند برود ، آیا برای این کار نیاز به اجازه پدر دارد؟

والدین چه حقوق و تکالیف قانونی در برابر فرزندان دارند؟ – …

مقنن برای حمایت از فرزندان به وضع یکسری حقوق برای والدین اقدام کرده است، نه … مانند حق ولایت و سرپرستی، حق اداره اموال فرزند، حق حضانت و نگهداری اشاره کرد … می‌شود و باید عنوان «ولی» داشته باشد، به دلیل اینکه قانون حق ولایت را به … پسر 15 سال قمری و دختر 9 سال قمری تعیین شده است و تا قبل از این سن، پدر …

سلب حق دیدار فرزند بی اعتبار است,اما و اگرهای حضانت در …

ﻫﺎ ﺣﺲ ﮐﺮد.ﺷﻮد در اﯾﻦ ﺑﻨﺪﮐﻪ از ﻣﻠﺤﻘﺎت ﺷﻮﻫﺮ اﺳﺖ را ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﻣﯽ «ﭼﯿﺰی» اﺑﺰاری ﻗﺎﻧﻮن ﺑﻪ ﮐﻮدک ﺑﻪ ﻋﻨﻮان … ﮐﺸﻮر ﻓﺮﺳﺘﺎد. ﻣﮕﺮ اﯾﻨﮑﻪ دادﮔﺎه آن را ﺑﻪ ﻣﺼﻠﺤﺖ ﺻﻐﯿﺮ و ﻣﺠﻨﻮن ﺑﺪاﻧﺪ و ﺑﺎ در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺣﻖ ﻣﻼﻗﺎت … »اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺜﻞ ﺳﺎﺑﻖ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻄﻠﻖ ﺑﮕﻮﯾﺪ ﺣﻀﺎﻧﺖ دﺧﺘﺮ ﻣﺜﻼ ﺗﺎ ٧ ﺳﺎل و ﭘﺴﺮ ﺗﺎ ﺗﺎ ﻓﻼن زﻣﺎن ﺑﺎ ﻣﺎدر اﺳﺖ. … و ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ اﺳﺖ ﻃﻔﻞ ﻏﻴﺮ رﺷﻴﺪ ﻳﺎ ﻃﻔﻞ ﺻﻐﻴﺮ ﺗﺤﺖ وﻻﻳﺖ ﻗﻬﺮي ﭘﺪر و ﺟﺪ ﭘﺪري ﺧﻮد اﺳﺖ» ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺪﻧﯽ: 1180 ﺑﺮ …

حضانت کودک پس از فوت پدر و ازدواج مادر – خانه امن

آنچه که در قانون مدنی در ارتباط با سلب حق حضانت مادر در صورت ازدواج آمده است، زمانی … محسوب می‌شود و دیگران از جمله عمو‌ها هیچ اختیار و مسئولیتی نسبت به بچه‌ها ندارند. … سوال سومم این است که اگر من ازدواج کنم آیا دادگاه حضانت دخترم را از من خواهد گرفت؟ … به ایران گذرنامه‌اش باطل شود، بدون اجازه شوهر امکان تمدید گذرنامه و خروج از کشور را …

در دوران عقد که دختر در خانه پدرش زندگی می‌کند، آیا برای اموری …

اگر زن مهریه اش را نگرفته است، فقط در خصوص نزدیکی می تواند تمکین نکند و در … اگر این دختر رشیده باشد، برای خروج از منزل نیاز به اذن پدر ندارد؛ البته در عرف امروز … خانواده همسرم ارتباط ما را محدود کردند و حتی اجازه این که ما همدیگر را بیرون از منزل … مرد در دوران عقد نسبت به چنین حقی آزاد نیست، زن برای خروج از خانه نیاز به اجازه …

پرسش‌های حقوقی و قضایی‌تان را (از اینجا) به وکیل‌آنلاین …

برای یافتن پرسش‌ها و پاسخ‌های پیشین، به آرشیو وکیل‌آنلاین(پایین ستون) … تیم کارشناسی وکیل‌آنلاین(متشکل از قضات و وکلا) پاسخ داده شود. … و پدرم هم بعد از شکایت فوت کرد آیا با این صوری نامه میتوانیم اقامه دعوا … ولایت قهری بر اطفال … آیا اینکه گفته میشود حق طلاق با زنان نیست، از نظر قانون صحت دارد؟

تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی …

برابر ماده ۹۸۷ قانون مدنی، زن ایرانی مجاز به ازدواج با تبعه خارجی بوده و با وقوع … متبوع شوهر، تابعیت این کشور به واسطه وقوع عقد به زن تحمیل شود. … آنها نسبت به اموال غیرمنقول ایجاد می شود؛ بر این اساس، آنها حق داشتن اموال … عدم توجه به تحمیل تابعیت پدر خارجی به فرزندان حاصل از ازدواج با زنان ایرانی و تجویز حق …

گزارش حقوق بشر ایران در سال ۲۰۱۸ | سفارت مجازی ایالات …

در حالی که برای رئیس جمهور که رئیس دولت محسوب میشود و برای مجلس شورای … حمایت از رژیم اسد در سوریه؛ وضعیت و/یا رفتار نسبت به همجنسگرایان، اشخاص … قانون جزای اسلامی اعدام خلافکاران نوجوان از ۹ سالگی به بالا در مورد … بشر گزارش کردند که مقامات زندان اجازه نداده اند دائمی و زندانیان دیگر به … سلب مسئولیت.

حضانت فرزندان

نگاهداری اطفال هم حق و هم تکلیف ابوین است. … نمی توان حق نگهداری و تربیت فرزند را بدون دلیل موجه و حکم دادگاه از پدر و مادر سلب کرد. … از کلمه اولویت در این ماده این برداشت می شود که درصورتی که برای یکی از والدین … اگر چه ازدواج مجدد مادر حق حضانت وی را به نفع پدر ساقط می کند اما در مواردی که پدر فوت …

اعتبار اذن ولیّ در ازدواج باکره – امام (…) (س)

آیا من می توانم‏‎ ‎‏با چنین ازدواجی مخالفت کنم و اجازه پدر تا چه حدی شرط است؟ … یعنی اشکال مرتفع می شود و می شود حکم به زوجیت کرد‏‎ ‎‏به مجرد گفتۀ او یا خیر؛ … اگر پدر دختر نسبت به ازدواج دائم دخترش رضایت داشته باشد، ولی از … ‏‏بسمه تعالی، حق مطالبه مخارجی که کرده ندارد و ازدواج دختر باکره بدون‏‎ ‎‏اذن پدر یا جدّ …

خروج فرزند از کشور | گروه وکلای مهر| وکیل پایه یک …

ولایت و حضانت فرزند در خروج فرزند از کشور، به چه نحو است؟ … شخص دیگری که به حکم قانون، دارای حق حضانت نسبت به فرزند نیستند. … با توجه به اینکه دادگاه در مورد تصمیماتی که در مورد فرزند گرفته می‌شود باید … نامه ی گذرنامه خروج مکرر قید شده بود آیا باز هم برای اخذ ویزا اجازه ی پدر میخواد … من ۱۶ سالمه و دخترم.

عزل ولی قهری | موسسه حقوقی معاهده

معاملات اشخاص محجور بوسیله ولی و قیم انجام می شود. … ماده 1181 قانون مدنی :«هر یک از پدر و جد پدری نسبت به اولاد خود ولایت دارند. … تصدی و اداره اموال مولی علیه و سایر امور راجعه به او موقتاً معین خواهد کرد. … آیا ولی می‌تواند به جای محجور معامله کند؟ … اجازه ازدواج او خودداری نکند و اگر بدون علت موجه از دادن اجازه ازدواج دخترش …

احكام وصيت – پايگاه اطلاع رسانى حضرت آيت اللّه العظمى حاج …

آیا می تواند این دختر با برادران مرد لاعن یا پدران او ازدواج کند؟ … ترکه نباشد نافذ است و چنانچه بیشتر از آن باشد، اگر بقیه وراث اجازه کنند اشکال ندارد و الا نسبت به مازاد بر ثلث نافذ نیست. … جواب : 1) به مقدار ثلث نافذ است يعنى از ثلث مال كه حق ميت است ارث نمى برد. … پس از مدتی پدرم فوت نمود و اینجانب را وصی خویش تعیین کرد.

اصل مقاله 365.99 K – مطالعات راهبردی زنان

ﺑﻪ ﻓﺮﺽ ﻫﺎي ﻧﺎﺩﺭ، ﺿﺮﻭﺭﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﭼﻨﺪﻫﻤﺴﺮي ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﻲ ﺭﺍ ﮐﻪ … ﮐــﻪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺩ ﺯﻭﺟﺎﺕ ﻭ ﮔﺎﻩ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻣﺠﺪﺩ ﺗﻌﺒﻴﺮ ﻣﻲ ﺷــﻮﺩ. … ﺑﺮﺧﻲ ﻗﻮﺍﻧﻴﻦ ﺳــﺎﺑﻖ ﺭﺍ ﺑﺎﻃﻞ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﺍﻣّﺎ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﻣﻮﺍﺩ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺣﻤﺎﻳﺖ … ﺍﺧﺘﻴﺎﺭ ﻫﻤﺴﺮ ﺑﻌﺪي، ﻣﻨﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﺟﺎﺯﻩ ي ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﺣﺮﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻲ ﻣﺎﻟﻲ ﻣﺮﺩ … ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳــﻦ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺟﺎﻳــﻲ ﮐﻪ ﻭﻻﻳﺖ ﺷــﺨﺼﻲ ﺑﺮ ﺩﻳﮕﺮي، ﻳــﺎ ﺣﻖ ﺍﻳﺠﺎﺩ … ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﺕ ﺷﺮﻉ؛ ﻣﺜﻞ ﻟﺰﻭﻡ ﺗﻤﮑﻴﻦ، ﻭ ﻋﺪﻡ ﺧﺮﻭﺝ ﺯﻥ ﺍﺯ ﻣﻨﺰﻝ ﺑﺪﻭﻥ.

نظرات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه

اگر اخطاریه در زندان به خوانده ابلاغ شود، اولاً آیا اعزام وی به دادگاه ضروری است؟ … ازدواج نماید، در این صورت آیا می‌شود مـطابق ماده ۱۱۷۰ قانون مدنی حق حضانت مادر را سلب و به ولی … ۲ـ درصورتیکه پدر قصد خروج از کشور فرزندش را داشته باشد آیا مادر یا سایر … آیا به نمایندگان حقوقی یا وکیل دادگستری آن شخص حقوقی می‌توان تفهیم اتهام کرد؟

لایحه دولت برای صدور گذرنامه دختران مبنای تصویب مجلس …

لایحه گذرنامه دختران پس از ارایه به مجلس شورای اسلامی فراز و نشیب‌های زیادی … تا 40 سالگی را مطرح کردند و در ادامه شرط رشیده بودن دختر برای دریافت … حق همه افراد است و فقط محدودیت‌های موجود در قانون سال 51 اعمال می‌شود. به عنوان نمونه مشمولان نظام وظیفه با اجازه سازمان نظام وظیفه، حق خروج از کشور را دارند و زنان با اجازه …

برچسب‌ها:, , , ,