QARS

با توجه به توافق زن و مرد در خصوص مساوی بودن حق و حقوق بهتر است چه زمان مهریه در نظر گرفته شود؟

با توجه به توافق زن و مرد در خصوص مساوی بودن حق و حقوق …

با توجه به توافق زن و مرد در خصوص مساوی بودن حق و حقوق بهتر است چه زمان مهریه در نظر گرفته شود؟ درود من در شرف عقد ازدواج هستم، با همسرم توافق …

شرایط پرداخت نکردن مهریه و نحوه ی ارسال اظهار نامه از سوی زن به …

تمامی مردان به دنبال شرایط پرداخت نکردن مهریه هستند. مهریه یک بدهی است که با نظر دادگاه به جای پرداخت یکباره به شکل قسطی دریافت می‌شود و این مساله هیچ تاثیر …

بررسی حقوق مالی زوجه در موارد صدور حکم طلاق به درخواست زوج

نظر به اینکه طلاق آثار زیان‌باری برای زنان مطلقه و فرزندان آن‌ها به دنبال دارد، در … به موجب مواد (8) و(9) این قانون، مراجعه به دادگاه حتی در مورد زوجینی که برای طلاق توافق داشتند ضروری اعلام شد. … در قانون مذکور حق طلاق برای زن و مرد به صورت نسبی مطرح شد. … موضوع ارث زوجه با توجه به اینکه از حقوق مالی بعد از فوت زوج است از محل بحث …

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمیگیرد – طلاق دادن زن بدون …

سوال مهمی که برای مردان پیش می آید این است که در چه شرایطی مهریه به زن تعلق … نیز زن با اختیار از مقداری از مهریه در قبال طلاق صرف نظر می کند که باز هم ارتباطی به … باشد زن مستحق مهر نخواهد بود تنها استثناء آن فسخ به دلیل عنن بودن مرد است … با توجه به اینکه زوجه باکره است از حق حبس برخوردار است و دعوی تمکین شما رد خواهد شد.

کلک جدید مردان حقه‌باز برای پرداخت مهریه زنان+جزییات – YJC

اما در برخی از مردان همیشه اندیشه دور زدن مهریه زنان رایج بوده است به طوری که … پچ می شود و با باز کردن حساب به نام همسر مدعی پرداخت مهریه و حق و حقوق مالی آنان می شوند. … و چندتا وعده،،، صیغه طلاق توافقی رو خوندیم (طی مراحل دادگاه و قانونی) بعد … بهم نداده،دکتری هستم و موقعیت اجتماعی عالی،اون از نظر مدرک و موقعیت از …

ضمانت مهریه – پژوهش حقوق عمومی – دانشگاه علامه طباطبائی

در عقد نکاح مرد مکلف است تا مالی را به زن تملیک نموده یا آن را مثابه یک تعهد مالی بر … ضمان از پرداخت مهر مشمول قواعد عمومی عقد ضمان است؛ ولی نظر به جنبه عاطفی … مهریه 1در معنای خاص نهادی است که معادل آن در حقوق غربی یافت نمی شود. با وجود این … بخشش، جبران کمبود سهم الا رث و خسارت است، وسیل ة تضمین حقوق زن در مقابل حق طلاق.

اصل مقاله 873.41 K – مطالعات اجتماعی روان شناختی زنان

کلیه ی حقوق و تکالیف مالی خانواده به نسبت مساوی میان زن و مرد تقسیم می شود. فلسفه ی … نفقه؛ هزینه؛ زوج زوجه؛ تمکین؛ ناشزه؛ استقلال مالی زن؛ حق مالی؛ تکلیف؛ … و در خصوص مباحث مربوط به نفقه، پژوهشهای بسیاری صورت گرفته است، که نتایج … با توجه به تطبیقی بودن این نوشتار، تلاش می کنیم تا با تبیین علمی و منطقی.

ترفند برخی خانم‌ها برای دریافت مهریه – ایسنا

«مهریه» به مالی گفته می‌شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود … هم افزایش هزینه دادرسی بسیاری از زنان را با مشکل در دریافت مهریه مواجه کرده است. … مقابل بخشش مهریه مطرح می‌شود زیرا طلاق از حقوق زوج است و به دلیل اینکه زن می‌خواهد … می‌دهند که معمولا تا به اعسار آنها رسیدگی شود زمان مطالبه مهریه آنها طولانی می‌شود.

ﻧﻘﺪ ﻭ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻣﻬﺮﻳﻪ ﺩﺭ ﻻﻳﺤﻪ ي ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺍﺯ ﺧﺎ ﻧﻮﺍﺩﻩ

ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻣﻬﺮﻳﻪ ﺩﺭ ﻓﻘﻪ ﺍﻣﺎﻣﻴﻪ ﻭ ﻋﺎﻣﻪ ﻭ ﺣﻘﻮﻕ ﻣﻮﺿﻮﻋﻪ ي ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻭ … ﺧﺼﻮﺹ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻣﻬﺮﻳﻪ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺩﺧﺎﻟﺖ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﮔﺬﺍﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺤﺪﻳﺪ ﺍﺭﺍﺩﻩ ي ﺯﻭﺟﻴﻦ ﺩﺭ ﺗﻌﻴﻴﻦ … ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ي ﺁﻧﻬﺎ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻣﻬﺮﻳﻪ ﺑﻪ ﺯﻥ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﺳﻼﻡ ﻧﻴﺰ ﺍﻳﻦ ﺍﻣﺮ ﺭﺍ ﺗﺄﻳﻴﺪ ﮐﺮﺩﻩ. ﺍﺳــﺖ. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﻳﻨﮑﻪ ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺎﻟﻲ ﺩﺭ ﻧﮑﺎﺡ … «ﺍﮔﺮ ﻣﺮﺩي ﺑﺎ ﺯﻧﻲ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻣﻬﺮﻳﻪ ي ﻭي ﺭﺍ ﺑﻴﺴــﺖ ﻫﺰﺍﺭ ﺳﮑﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ … ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻮﺩ ﻋﻘﺪ ﻧﮑﺎﺡ ﮐﻪ ﺗﻮﺍﻓﻘﻲ ﻏﻴﺮ ﻣﺎﻟﻲ ﺍﺳــﺖ ﻭ ﺩﻭﻡ ﺗﻮﺍﻓﻖ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ.

آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند – الف

حق حبس یکی از حقوق زوجه است و به این معنی است که دختر باکره بعد از … همه توجه داشته باشید که قرار نیست بین زن و مرد از نظر انسانیت و حقوق …

جایگاه فقهی و حقوقی مهریه در نظام حقوقی ایران با 1931 خانواده …

بهار آزادی یا معادل آن باشد، وصول آن با توجه به ماده. 9 … شود. حقوق زن در خانواده. ،. مربوط به صورتی است که خانواده شکل گرفته. است … در صورتی که مهر مؤجل باشد، زوجه با تأجیل مهریه حق امتناع را از خویش ساقط … ترین آثار مالی عقد ازدواج است و تکلیفی است که به حکم قانون بر مرد تحمیل … در خصوص مقدار مهر در فقه امامیه دو نظر وجود دارد؛.

مهریه چیست؟ | 3 نوع مهریه قابل وصول +جامع‌ترین راهنمای سال …

مهر عبارت از مالی است که به مناسبت عقد نکاح، مرد ملزم به دادن آن به زن می‌شود. … به عبارت دیگر اگرچه میزان مهریه، زمان پرداخت آن یا رضایت زوجین به عدم ذکر مهر، … لذا میزان مهرالمثل می‌تواند مساوی، کمتر یا بیشتر از مهرالمسمی تعیین گردد. … و رویه دادگاه‌ها نظر مشهور یعنی از بین رفتن حق حبس با تمکین اختیاری زوجه را …

دو اشکال بزرگ تعیین سقف ۱۴ سکه برای مهریه – تابناک …

مشکلاتی که هر بار بروز می‌کند، عده‌ای از خود می‌پرسند که چرا مهریه به سکه گره … به گزارش «تابناک»؛ هنوز زمان زیادی از تصویب و اجرای قانون حمایت از … قرار گرفته و در موقع جدا شدن بطور مساوی تقسیم شود و مهریه مرسوم هم به … در ضمن حق طلاق با مرد است و زن بدون مهریه یا با مهریه کم توان خلاص شدن از شرایط بد را ندارد

مهریه – موسسه حقوقی و داوری هانا

البته باید توجه داشت که در مواردى که زن حق دارد شوهر را اجبار به طلاق کند و به وسیله … سوال اول، در خصوص حق حبس، باید مهریه کامل پرداخت شود یا با دادن اعسار زوج و … بنابراین هر یک از زن و مرد، در زمان خواستگاری و مادام که عقد نکاح جاری نشده است، … در نظر گرفته می شود شرط تعلق گرفتن نصف دارایی مرد به زن بعد از طلاق می باشد.

طلاق از طرف مرد – مراحل – درخواست طلاق یک طرفه مرد

در این مقاله برآنیم تا با توضیح طلاق از طرف مرد ، به مراحل آن ، یعنی ارجاع به داوری و گواهی … نخستین مرحله ای که در این نوع از طلاق مد نظر دادگاه قرار می گیرد ، ارجاع به داوری در طلاق است . … پاسخ مشاور: باسلام بله به پرداخت نفقه گذشته حکم داده می شود اما با توجه به شرایط … به نظرم حقو حقوق زن و مرد کاملا باید مساوی بشه تو این زمینه .

شرایط صیغه طلاق – پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر …

پرسش : با توجه به قوانین خارج از کشور، نحوه اجرای طلاق در آنجا چگونه می باشد؟ … حال در آنجايى كه زن طلاق گرفته است، بدون رضايت مرد. … خارج كشور هستند گفته‏ايم به شوهر بگويند اگر مى‏خواهيد، به زندگى معقولى با رعايت حقوق زن ادامه دهيد … پرسش : اگر با زنی صیغه ی 99 ساله خوانده شود، نحوه جدایی آن همانند احکام صیغه موقّت می باشد؟

دستور رئیسی برای تجدیدنظر فوری درباره زندانیان مهریه

تعداد نظرات: ۵۶۲ نظر … آیا با تجدیدنظر درباره زندانیان مهریه موافقید؟ … رئیس قوه قضائیه در ادامه، توجه جدی به حقوق عامه را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: نباید … آیت‌الله رئیسی در خصوص وظایف دستگاه قضایی برای تحقق شعار سال نیز … باید ارائه شود، گفت: ملاک ما برای به روز بودن پرونده‌ها، پرونده‌های سال جاری است.

پرسش‌های حقوقی و قضایی‌تان را (از اینجا) به وکیل‌آنلاین …

برای یافتن پرسش‌ها و پاسخ‌های پیشین، به آرشیو وکیل‌آنلاین(پایین ستون) مراجعه نمایید. … تیم کارشناسی وکیل‌آنلاین(متشکل از قضات و وکلا) پاسخ داده شود. … حقوقی و قضایی خود را مطرح کنند تا وکیل‌آنلاین به ترتیب زمان ارسال و نیز بر … نمی شوند، اما مساوی با بیان شدن آنهاست) بر مجرد بودن مرد واقع شده است.

مهریه – آشنایی با انواع و شرایط مهریه و نکات آن (بهترین وکیل …

مهر عبارت از مالى است که به مناسبت عقد ازدواج، مرد ملزم به دادن آن به زن است. … اما تعیین آن در زمان عقد ضروری و اجباری نیست یعنی ممکن است شرط به عدم تعیین مهریه شود. … به مهریه ای که در عقدنامه های رسمی با توافق و رضایت زوجین و خانواده ها تعیین و ثبت شده … مهرالمثل حال و شرایط و وضعیت مرد از حیث فقر و غنا در نظر گرفته می شود.

شهيد مطهري و حقوق زن در اسلام – پژوهش های قرآنی

توجه به دگرگونی های مهم اجتماعی و فرهنگی با شدت و جدیت بیشتری مطرح شود، و گاه با … آیا وضع مقررات ویژه ای مانند مهریه، وجوب نفقه زن بر مرد، حق مرد در طلاق، نصف بودن ارث … این بحث ها در زمان مرحوم شهید مطهری مطرح بوده است، اما نه به اندازه امروز که گروه های … از نظر استاد، اسلام با تعالیم آسمانی خود احیاگر حقوق زن است، به ویژه قرآن در …

برچسب‌ها:, , , ,