QARS

زوجه چگونه میتواند مهریه را مطالبه بنماید.

به اجرا گذاشتن مهریه چه قوانین و ضوابطی به دنبال خواهد داشت …

به اجرا گذاشتن مهریه حق زن است. این جمله ای است که همیشه می شنویم. این جمله جدی می شود، زمانی که زن و شوهر در زندگی مشترک خود سازگاری نداشته باشند.

توقیف اموال برای مهریه به همراه ریز جزییات مربوط به این …

توقیف اموال برای مهریه : پس از این که عقد ازدواج به طور صحیح و مطابق با شرایط قانونی واقع گردید، زن و … یکی از این تکالیف پرداخت مهریه از طرف زوج به زوجه می باشد.

مهریه زن بعد از فوت شوهر چگونه است؟ – گروه وکلای پارسای …

سوال پیش می آید اگر قبل از نزدیکی، شوهر فوت کند مهریه زن او چگونه خواهد بود؟ … مدنی به مجرد و قوت عقد، زن مالک تمام مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید. بنابراین زن دوشیزه (باکره) می تواند بعد از عقد تمام مهر را از شوهر مطالبه کند.

خانم‌ها چگونه می‌توانند مهریه خود را از همسرشان بگیرند

مطابق قانون به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی در آن بنماید؛ بنابراین مطالبه مهریه از حقوق خاصه زوجه می باشد؛ اما از جمله مراجعی …

آسان‌ترین روش‌ مطالبه مهریه‌ (+ نمونه دادخواست و قوانین مربوطه …

مهریه را به دو طریق اصلی می‌توان از طریق محاکم قضایی و ثبتی مطالبه نمود: … زوجه دادخواستی را به طرفیت زوج و با موضوع مطالبه مهریه ثبت نموده و هزینه دادرسی و سایر هزینه‌های دفتر خدمات قضایی را … ماده ۱۰۸۲ – بمجرد عقد زن مالک مهر میشود و میتواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید … چگونه مسئله حقوقی‌ام را حل کنم؟

مطالبه مهریه | مطالبه مهریه در تهران | هزینه مطالبه مهریه | شرایط …

مطالبه ی مهریه با معرفی اموال زوج توسط زوجه به دادگاه امکان پذیر خواهد بود . … در صورتی که مهریه عندالاستطاعه باشد موقعی زوجه میتواند مهر را مطالبه کند … خانواده مهر خود را مطالبه کند و همزمان تقاضای توقیف اموال زوج را بنماید در بعضی …

مطالبه مهریه، تعدیل و تقسیط آن – موسسه حقوقی رایان

به سبب قانون به محض ایجاد عقد نکاح , زوجه مالک مهریه می شود و می تواند حتی روز … و حق الوکاله وکیل را مطالبه نماید و همزمان تقاضای توقیف اموال همسرش را نیز بنماید. … این‌که هر قاضی بر اساس چه فرمولی اعسار و تقسیط را می‌پذیرد و چگونه پیش قسط …

حمیرا پارسا وکیل – مهریه و چگونگی مطالبه آن – وکیل دادگستری

مهریه و چگونگی مطالبه آن؟ چگونه می توان برای … زوجه میتواند با ارائه دادخواست حقوقی به دادگاه ویژه خانواده، مهریه خود، هزینه ابطال تمبر و حق الوکاله وکیل را مطالبه نماید و همزمان تقاضای توقیف اموال همسرش را نیز بنماید.

هرآنچه از مطالبه مهریه باید بدانید – YJC

_ در دعوای مطالبه مهریه اصل بر اعسار زوج قرار گرفته است بنابراین زوجه ناگزیر به … زوجه می تواند با اثبات این امر که زوج به منظور فرار از اجرای حکم، از اعلام کامل صورت اموال خود … محکوم به و هزینه های اجرایی را بنماید از حبس خود جلوگیری نماید و اگر حبس باشد آزاد شود. … چگونه مهريه بالای 110 سكه را وصول کنیم؟

مهریه چیست؟ چگونه و تحت چه شرایطی به زن تعلق میگیرد؟ | …

وکیل کیفری در کرج با مناسب ترین قیمت را چگونه پیدا کنیم؟ … طرفین است و به مجرد عقد زن مالک مهریه میشودو میتواند هر گونه تصرفی که بخواهد در آن بنماید. … مطالبه مهریه در سند ازدواج می تواند به صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاعه مشخص شود.

مهریه چیست؟ راهنمای دریافت انواع مهریه و مقدار آن |موسسه حقوقی …

چنانچه زوجه مهریه خود را مطالبه بنماید همانطور که گفته شد، اصل بر این است که زوج توانایی … تعدیل و یا افزایش مبلغ اقساط مهریه چگونه است؟ … می تواند با اثبات این موارد در دادگاه، تقاضای افزایش مبلغ اقساط مهریه را بنماید که در چنین …

مطالبه مهریه توسط دو همسر چه تاثیری در اقساط دارد؟ | قوه …

درصورتیکه همسر دومم مطالبه مهریه کند و بنده تقاضای تعدیل در اعسار بدهم، اقسط مربوطه … پیشین: اگر مادربزرگ بعد از پدر فوت کند سهم الارث چگونه تقسیم میشود؟ پسین: در صورتی که زوجه در نکاح منقطع( صیغه) باردار شود آیا ثبت نکاح الزامی است؟ … آیا میتواند درخواست مطالبه آنها را به همراه جهیزیه طبق سیاهه بنماید؟

وکیل رفع توقیف حساب بانکی برای مهریه متخصص و با …

… در ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی آمده است: به مجرد عقد، زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید. … چگونه می توان درخواست مهریه کرد و آن را گرفت؟ … زوجه می تواند با ارایه دادخواست حقوقی به دادگاه خانواده، مهریه خود، هزینه ابطال تمبر و حق الوکاله وکیل را مطالبه و همزمان توقیف اموال برای مهریه همسرش را نیز از دادگاه تقاضا نماید.

خانه امن – سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید . یکی از… | …

یکی از موارد طلاق، عدم تمکین زوجه است ممکن است بگویید مراحل طلاق به چه صورت است؟ … جهیزیه خود معرفی کند و در هنگام تأمین اموال با خود ببرد، زوج می‌تواند به دادگاه موضوع را اعلام کرده و استرداد آن را مطالبه نماید. … چگونه می‌توان این اقدام زوجه را به اثبات رساند؟ … آیا بعد از تقسیط مهریه، زوج می‌تواند از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد را بنماید؟

نکات مهم در مورد دریافت و پرداخت مهریه در طلاق توافقی | موسسه …

در طلاق توافقی یکی از مهم‌ترین توافقات بین زوجین مسئله مهریه است. … که زوجه هر زمان که تمایل داشته باشد می‌تواند مهریه خود را مطالبه نماید و زوج … حال سوالی که در مورد طلاق توافقی مطرح می‌شود این است که نحوه پرداخت مهریه در طلاق توافقی چگونه … را پرداخت ننماید زوجه بایستی در دادگاه درخواست مطالبه مهریه را بنماید.

همه چیز درباره مهریه/ گرفتن مهریه بدون طلاق چه شرایطی دارد ؟

بر خلاف این تصور که زن به هنگام طلاق می تواند مهریه اش را مطالبه کند، تقاضای … در صورت فوت شوهر، زوجه می تواند مهریه خود را از وراث مطالبه نماید قابل توجه این که … بر اساس ماده 1082 قانون مدنی، به مجرد عقد زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید. … جهان تا پایان قرن حاضر چگونه خواهد بود؟

مشاوره حقوقی مهریه | وکیل مهریه | وکیل مطالبه مهریه در تهران

مشاوره حقوقی مهریه, مطالبه مهریه توسط وکیل پایه یک دادگستری, مطالبه مهریه توسط وکیل … به گفته مشاوره حقوقی مهریه زوج می تواند اضافه بر مهریه به زوجه بپردازد همچنانکه زوجه می … ۳ – وضعیت مهریه زوجه در صورت وقوع طلاق خارج از ایران چگونه است ؟ … محکومیت دادخواست اعساراز پرداخت مهریه به دادگاه بدهد و تقاضای تقسیط آن را بنماید.

صدور حکم جلب در نتیجه عدم پرداخت مهریه یا نفقه – نسیم آنلاین

در این مقاله به سوال فوق که – چگونه شوهر خود را جلب کنیم؟ … زوجه به طرق مختلفی می تواند درخواست دستور جلب شوهر خود را بنماید اما در مبحث مشاوره حقوقی مطالبه مهریه مقصود از قرار جلب، قراری است که در نتیجه تضییع حقوق زن در …

اجرا گذاشتن مهریه | Blog

اجرا گذاشتن و مطالبه مهريه از طريق اجراي ثبت و يا مراجعه به دفتر خانه سهل والصول … در صورت عدم پرداخت مهريه توسط زوج، زوجه مي تواند با اعلام اموال و دارايي هاي وي و يا … هاي مالي مصوب سال 1377 تقاضاي بازداشت يوم الاداي وي را بنمايد.

مهریه دختر باکره – مشاوره حقوقی دینا

در این مقاله به بررسی اینکه مهریه چیست و مهریه دختر باکره خواهیم پرداخت . … بر اساس ماده 1082 قانون مدنی به محض عقد ، زن مالک مهر می شود و می تواند هرگونه تصرفی که بخواهد در آن بنماید . بنابراین ، زن از هنگام عقد و هر زمان که اراده نماید می تواند آن را مطالبه کند . علیرغم این تصور … در این صورت بکارت خانم چگونه قابل اثبات کردن است؟

شرایط طلاق از طرف مرد | بنیاد وکلا

طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی مرد میتواند با رعایت شرایط مقرر در قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید. … با توجه به شروط ضمن عقد ازدواج و مندرجات سند ازدواج، تکلیف جهیزیه، مهریه، اجرتالمثل زوجه، نفقه زوجه و اطفال و … متاسفیم که این مطلب نتوانسته به شما کمک کند چگونه می‌توانیم این مطلب را بهتر کنیم؟

مهريه ريالي چگونه قابل وصول است؟/ مهريه، شرايط و انواع آن – …

زن به مجرد ازدواج حق مطالبه مهریه را خواهد داشت ولی تقدس كانون خانواده و رعایت … مفوضه المهر: زوجه را در نكاح دايم ( كه تعیین مقدار مهر را به اختیار شوهر یا زوجه … مجرد عقد، زن مالك مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی كه بخواهد در آن بنماید.

راه حل بحران مهریه در ایران؛ وضع قوانین جدید یا رفع تبعیض؟ – DW

رئیس قوه قضائیه برای جلوگیری از حبس “بدهکاران مهریه” بخشنامه می‌دهد. … مجرد عقد، زن مالک مهر می‌شود و می‌تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.» … خوب حالا تاوان بد استفاده کردن یک زوجه از حق خودش را هم باید قوه قضائیه بپردازد؟» … زن طبق قانون می‌تواند آن را مطالبه کند و در صورت عدم پرداخت آن، دادگاه می‌تواند با …

تعلق و عدم تعلق مهریه به زن و تمامی نکات و شرایط “مهریه” – نمناک

مهریه و شرایط دریافت مهریه و موارد عدم استحقاق مهریه و تعریف مهریه و مهریه پس از طلاق و زندان … تعین مهریه پس از طلاق برای مرد چگونه می باشد ؟ … مطالبه مهریه از ضامن پرداخت مهریه، می تواند به صورت مستقل مطرح شود و یا اینکه به شرط عدم … و یا زوجه، محرز نباشد و تقاضای ضامن شدن پدر داماد یا زوج و یا هرشخص ثالثی بنمایند و فردی حاضر …

طلاق صادره از دادگاههای امریکا | Farama & Co

برای مثال در صورتیکه زن و شوهر ایرانی قراردادهای مالی از قبیل مهریه، شیر بهاء و یا … در نتیجه زمانی که برای مثال دادگاهی در آمریکا حکم به تقسیم اموال زوجین میدهد زن و یا … این طلاق در ایران اقدام به مطالبه آن تعهدات مالی حتی سالها بعد از طلاق بنمایند.

برچسب‌ها:, , , ,